Bursa Neyi Meşhur - Bursa Yemekleri

Bursa mutfağı ve Bursa lezzetleri hakkında bilginin verildiği, Bursa'nın meşhur yemeklerinin, Bursa lezzetlerinin tanıtıldığı sayfa.
 

Türkiye'nin 4. büyük metropol kenti olan Bursa ülkemizin en gelişmiş kentlerinden biridir.

Osmanlı Devlet'nin İstanbul'dan önceki başkenti, günümüzde de ülkemizin en kalabalık, en gelişmiş, ticaretin ve aynı zamanda da turizmin en hareketli olduğu şehirlerinden biridir Bursa. Osmanlı döneminden kalma tarihi eserleri, yemyeşil doğası, düzenli kent yapılaşması ile Bursa Marmara Bölgesi'nde bir cazibe merkezidir.

Bursa'nın neyi meşhur, Bursa'da ne yenir diye merak ediyorsanız, görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ve tatmanızı önerdiğimiz lezzetler şöyle:

Ulu Camii: Bursa'nın simgelerinden biri olan Bursa Ulu Camii, Yıldırım Beyazıt döneminde yaptırılmıştır. Çok ayaklı cami şeklinin ülkemizdeki anıtsal örneği sayılan Ulu Camii Bursa gezinizde mutlaka uğramanız gereken, sizi kendine hayran bırakacak bir şaheserdir.

Yeşil Türbe: 1421 yılında Mehmet Çelebi tarafından yaptırılan Yeşil Türbe Bursa'da yerli yabancı turistlerin ilk duraklarından biridir. Şehrin her yerinden görülebilecek bir konuma sahip olan türbe Bursa ile özdeşleşmiş bir yapıdır.

Koza Han: Bursa denince akla ilk gelen tarihi yapılardan olan Bursa Koza Han, II. Beyazıt tarafından yaptırılmıştır. Ulu Camii ile Orhan Camii arasında yer alan han ipek kozalarının satışının yapıldığı bir ticaret merkeziydi. Günümüzde içerisinde tekstil, sanat, el işi, değerli eşyaların satıldığı pek çok mağaza yer almaktadır.

Uludağ: Kış turizmi denince ülkemizde akla ilk gelen yer olan Uludağ Bursa merkeze yaklaşık 30 km mesafede yer alır. Milli Park statüsünde olan Uludağ Bursa'nın en önemli turizm merkezidir.

İskender Kebap: Ünü ülkemizin sınırlarını aşıp artık dünyanın pek çok ülkesinde bilinen iskender kebap Bursa'nın mutfağından çıkan en eşsiz lezzetlerin başında gelir. Bursa geziniz sırasında bu muhteşem yemeği mutlaka anavatanında deneyin.

İnegöl Köfte: Bursa ile özdeşleşen bir diğer yemek de İnegöl köftedir. Bursa'da bu eşsiz köfteyi mutlaka tatmanızı öneriyoruz.

Kestane Şekeri: Bursa'nın en meşhur tatlısı olan kestane şekeri Uludağ'da yetişen kestanelerden yapılmaktadır.

Kemalpaşa tatlısı, süt helvası, Bursa kısırı, ciğer kebabı, pideli kebap, pazılı tirilye kebabı, sakızlı kebap, köbete, Muradiye çorbası, kestaneli lahana sarması, incir dolması Bursa mutfağından çıkan ve tatmanızı tavsiye ettiğimiz diğer yerel lezzetlerdir.

 
 
Gezgin Yorumları
 
Bursa hayattır. Çok güzel.
sinan akgül l 18 Şubat 2015, Çarsamba 15:42 l  
 
Arkadaşlar, Bursa'da özellikle eğlence mekanları ve güzel yemekleri ile Görükle'de ne yenir diyorsanız Adsof'ta sac tavası, Şiptar'da ıslak hamburger ve Katık'ta Hatay usulü tavuk döner yemenizi şiddetle öneririm. Ayrıca Şiptar'ın hakiki Niğde patatesinden yapılmış kumpirini her gidişimde muhakkak yiyorum ve Görükle'ye gelen arkadaşlarıma da bu 3 yeri tavsiye ediyorum.
metin uz l 3 Aralık 2014, Çarsamba 20:27 l  
 
Çok güzel.
ahmet mehmet l 25 Temmuz 2014, Cuma 15:51 l  
 
Sui Çukurköşk Restaurant Bursa'da dünya mutfaklarından örnekler bulabileceğiniz en iyi mekan. Çekirge'de yıllarca boş kalmış haşmetli bir köşkün itina ile restorasyonu sonucunda Bursa'ya ve Bursalılar'a kazandırılan güzide bir restaurant. Suşi servisinin Bursa'da verildiği tek yer diye biliyorum. Bir ara haftaiçi karaoke gibi aktiviteler de oluyordu ama şu anki durumundan emin değilim.
Duru Çiçek l 28 Şubat 2014, Cuma 11:37 l  
 
Bursa'da yemek denilince aklıma gelen yer. Her ne kadar Bursa'nın adı İskender Kebap ile özdeşleşmiş olsa da, bilen bilir Çiçek Izgara'da muhteşem bir yer yemek için. Köfte, piyaz, şıra buranın en iyi üçlüsü. Eğer yemekten sonra yeriniz kaldıysa bir de sütlü kadayıf tabi ki.
Cihan Taner l 26 Şubat 2014, Çarsamba 14:18 l  
 
Bursa'da yemek yenilecekse bence bir numaralı restoran Çiçek Izgara'dır. Herkesin aklına her ne kadar ilk önce İskender Kebap gelse de, ben Çiçek Izgara'yı ve köftesini tek geçerim.
Özkan Hacıoğlu l 26 Şubat 2014, Çarsamba 14:17 l  
 
Bence Bursa hem yemekleriyle, hem de türbeleriyle ünlü kısacası Bursa muhteşem.
metin ılgaz l 25 Şubat 2014, Salı 21:25 l  
 
Merhaba, Nilüfer'de Gazi Caddesi üzerinde Tatar Şevket isimli bir yer var. Edirne ciğerini hiç bu kadar lezzetli yapanını görmemiştim. Çiğ böreği bir harika. Eşim mantısının da çok lezzetli olduğunu malzemesinin çok kaliteli olduğunu söyledi. Ciğer ve çiğ börekte de kaliteli malzeme kullanılmış. Enteresandır bu kadar kaliteli malzemenin kullanıldığı ürünlerin fiyatı da iyi olur. Oysa hesap son derece mütevazi, fiyatlar oldukça uygun. Personel ve işletmeci de son derece kibar ve güler yüzlü. Kesinlikle tavsiye ederim, mutlaka denemelisiniz.
Ali Piliçer l 19 Şubat 2014, Çarsamba 19:02 l  
 
Valla beğendim, güzel süper ama devamını da folklörü, insanların yaşayış biçimi, yöresel kelimeleri benim işime yaradı. Çünkü ödevim vardı, yardımcı oldu ama bu eksikleri ve dediklerimi ekleyin lütfen.
GÜLNİHAL YILDIRIM l 10 Şubat 2014, Pazartesi 15:07 l  
 
Merhaba. Bursa yazısını beğendim ve bu sayfada Bursa'nın meşurluğunda bir şey eksik. Bursa'nın şeftalisi de var meşhur. Bayramınız kutlu olsun. Kürtçesi cejnave piroz be şeftaliui. Yazıyı beğendim.
eyup özel l 21 Ekim 2013, Pazartesi 16:16 l  
 
Selam. Bursa'da her şey taze ve gerçekten köftesi ve kebabı süper. Yalnız son gittiğimde beni Nilüfer'de Ata Bulvarı üzerindeMeşhur Pideli Tava Ciğercisi'ne götürdüler. Yok böyle bir lezzet. Özel soslu ve marineli bir ciğer, önden bir bulgur ikramı, pideli ciğer tavadan sonra süper bir un helvası ikramı. Gerçekten enfes. Herkese Bursa'ya uğrarsa bunu da tatmayı öneririm. Belkıs Ablam'a selam. Tüm Bursalılar Belkıs Abla'nın yeri diye biliyor.
Canan Eeoğlu l 3 Haziran 2013, Pazartesi 10:45 l  
 
 
Peki Bursa hakkında sen neler düşünüyorsun?

 
Bursa Dalyan Gölü
Bursa Dalyan Gölü
Bursa'nın Karacabey ilçesinde bulunuyor Bursa Dalyan Gölü. Kocaçay Deltası'nda yer alan göllerden biri olan Bursa Dalyan Gölü, yapısı itibariyle aslında bir lagün gölü. Denizden bir kum kordonu ile ayrılmış olan [Yazının Devamı]

Diley Kuru - 3 Nisan 2015, Cuma - Yorum Sayısı : 0
Saitabat Köyü
Saitabat Köyü
Saitabat Köyü, Bursa'ya 24 km, Kestel ilçesine ise 12 km mesafede bulunuyor. Köyün girişinde bizleri 2 akarsu karşılıyor, yine çıkışında da 2 adet akarsu uğurluyor; Güvercinli Dere ve Akçay. Saitabat Köyü [Yazının Devamı]

Diley Kuru - 25 Aralık 2014, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Irgandı Köprüsü
Irgandı Köprüsü
Bursa'nın Osmangazi ve Yıldırım ilçelerini birbirine bağlayan Irganda Köprüsü, Gökdere üzerindeki en önemli yapılardan biri. Bazı tarihi kaynaklar Irgandı Köprüsü'nün 1442 yılında Irgandalı Ali'nin oğlu Türccar Muslihiddin tarafından inşa edildiği [Yazının Devamı]

Diley Kuru - 2 Aralık 2014, Salı - Yorum Sayısı : 0
Çökene Köyü
Çökene Köyü
Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde bulunuyor Çökene Köyü. Büyük göçün simgelerinden biri. Zorla değil belki ama geçim derdi yüzünden köy halkı mecburen terk etmiş Çökene'yi. Hani hayalet köy derler ya, Çökene'de onlardan biri [Yazının Devamı]

Diley Kuru - 11 Kasım 2014, Salı - Yorum Sayısı : 0
Bursa Atatürk Müzesi
Bursa Atatürk Müzesi
Bursa, Çekirge Caddesi üzerinde bulunan Bursa Atatürk Müzesi'nin 19. yüzyılın sonlarında yapıldığı tahmin ediliyor. Bodrum ve çatı katı dışında iki katlı olan yapı, Atatürk'ün 20-24 Ocak 1923 tarihleri arasında Bursa'yı [Yazının Devamı]

Diley Kuru - 28 Ekim 2014, Salı - Yorum Sayısı : 1
Gölyazı Bursa
Gölyazı Bursa
Gölyazı, Bursa'nın Nilüfer ilçesine bağlı olan Ulubat Gölü'nün kıyısında şirin bir balıkçı köyü. Eşine az rastlanır bir güzellikte olmasına rağmen Gölyazı, pek fazla keşfedilmemiş. Hatta Bursa'da yaşayanların bir kısmı, bu [Yazının Devamı]

Diley Kuru - 4 Eylül 2014, Perşembe - Yorum Sayısı : 1
Misi Köyü
Misi Köyü
Bursa'nın en eski yerleşim alanlarından biri olan Misi Köyü, sahip olduğu eski evleriyle, tarihi kalıntılarıyla şehre gelen turistler tarafından yoğun bir ilgi görüyor. 2000 yıllık bir geçmişe sahip olan köy hem [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 25 Mart 2014, Salı - Yorum Sayısı : 1
Hünkar Köşkü Müzesi
Hünkar Köşkü Müzesi
1844 yılında inşa edilen Hünkar Köşkü, Bursa'nın tarihi yapıları arasında önemli bir yere sahiptir. Köşk, av köşkü olarak Abdülmecid Han tarafından yaptırılmıştı. Sultan Abdülaziz ve Sultan 5. Mehmet Reşat tarafından [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 25 Mart 2014, Salı - Yorum Sayısı : 0
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi
Kış tatillerinin vazgeçilmez tatil bölgelerinden biridir Bursa-Uludağ. Özellikle karlar üzerinde kayak yapmak tatillerin en keyifli anlarını oluşturur. Erciyes'te, Palandöken'de, Kartepe'de, Kartalkaya'da ve kısacası Türkiye'nin birçok yerinde kış sporları yapabileceğiniz kayak [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 9 Ekim 2013, Çarsamba - Yorum Sayısı : 2
Bursa Saat Kulesi
Bursa Saat Kulesi
Tophane Saat Kulesi olarak da adlandırılan Bursa Saat Kulesi, Sultan Abdülaziz döneminde inşa edilmiştir. Kule, Osman Gazi Türbesi ve Orhan Gazi Türbesi'ne oldukça yakın bir konum yer alıyor. Bursa Saat [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 3 Ekim 2013, Perşembe - Yorum Sayısı : 1
Bursa Fetih Kapısı
Bursa Fetih Kapısı
Bursa-Osmangazi'de bulunan Fetih Kapısı'nın tarihi Roma ve Bizans dönemine kadar dayanmaktadır. Günümüze sadece iç surlarının bir kısmı gelebilen kapı, Su Kapısı olarak da adlandırılmaktadır. Roma ve Bizans dönemlerinde Uludağ'da yer [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 3 Ekim 2013, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Üftade Camii
Üftade Camii
Bursa'nın Yerkapı semtinde bulunan Üftade Camii, 16. yüzyıl eserlerinden biridir. 1580 yılında vefat eden Üftade Mahmud Muhiddin tarafından inşa edilmiş olan cami, günümüzde orijinal mimarisinden uzaktır. Cami, 1855 yılında yaşanan [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 3 Ekim 2013, Perşembe - Yorum Sayısı : 1
Dağyenice Termal Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi
Dağyenice Termal Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi
Bursa'nın termal merkezleri arasındaki Dağyenice Termal turizm Merkezi'nin sınırları genişletilerek Dağyenice Termal Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi olarak değiştirilmiştir. Alanı genişletilen termal bölgenin imar planına göre; ticari, turizm, [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 26 Eylül 2013, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Tümbüldek Kaplıcası
Tümbüldek Kaplıcası
Ülkemizin zengin su kaynaklarından sadece biri olan Tümbüldek Kaplıcası, Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bulunmaktadır. Akarca Köyü'ne yakın olan kaplıcanın varlığı çok eski dönemlerden beri varlığını devam ettirmektedir. Tümbüldek Kaplıcası'nın sularında analizler [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 25 Eylül 2013, Çarsamba - Yorum Sayısı : 1
Aziz Tryphonos Kilisesi
Aziz Tryphonos Kilisesi
1255-1256 yılları arasında Bizans İmparatoru II. Thedoros Laskaris tarafından inşa edilen Aziz Tryphonos Kilisesi, İznik'e bağlı olan Atatürk Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Günümüzde harap bir durumda olsa da turistlerin ziyaret ettiği [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 24 Temmuz 2013, Çarsamba - Yorum Sayısı : 1
Kırgızlar Türbesi
Kırgızlar Türbesi
İznik'in tarihi değeri yüksek yapılardan biri olan Kırgızlar Türbesi'nin tarihi hakkında çok fazla bir bilgi bulunmasa da sahip olduğu mimarisiyle turistlerin ziyaret ettiği yerlerden biridir. Kırgızlar Türbesi, Yenişehir Kapısı yakınlarında [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 24 Temmuz 2013, Çarsamba - Yorum Sayısı : 1
Koimesis Kilisesi
Koimesis Kilisesi
Bursa'nın İznik ilçesinde bulunan Koimesis Kilisesi'nin yapım yılı kesin olarak bilinmese de 170 yıllarında Piskopos Hyakinthos tarafından yaptırıldığı tahmin edilmektedir. Fakat bazı tarih araştırmacıları bu yapının daha eski bir tarihe [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 24 Temmuz 2013, Çarsamba - Yorum Sayısı : 0
Muradiye Külliyesi
Muradiye Külliyesi
Bursa'daki Kaplıca Caddesi ve Hamzabey Caddesi'nin kestiği noktaya yakın bir konumda olan Muradiye Külliyesi, tarihe meydan okuyan bir mimariye sahiptir. Muradiye Külliyesi, 1425-1426 yılları arasında Sultan II. Murad tarafından yaptırılmıştır [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 23 Temmuz 2013, Salı - Yorum Sayısı : 0
Yıldırım Beyazıt Külliyesi
Yıldırım Beyazıt Külliyesi
Yıldırım Beyazıt Külliyesi 1389-1402 yılları arasında, Bursa'da inşa edilmiştir. İsmini banisinden alan külliye, Sultan Yıldırım Bayezid'in isteği üzerine yapılmıştır. Külliye, şehir merkezinde yer alan Yıldırım semtinde yer alır. Külliye çok eski [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 23 Temmuz 2013, Salı - Yorum Sayısı : 0
Bursa Kent Müzesi
Bursa Kent Müzesi
Bursa Kent Müzesi, Osmangazi'de bulunmaktadır. Eski adliye binasının yenilenmesiyle 2004 yılında hizmete girmiştir. Kent Müzesi'ndeki eserler 7000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Müzedeki eserler arasında; 6 Osmanlı padişahının balmundan yapılmış heykeli, [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 21 Mayıs 2013, Salı - Yorum Sayısı : 0
Emir Sultan Camii
Emir Sultan Camii
Bursa'nın çok eskilere dayanan tarihinden günümüze kadar gelmiş yapıtlardan biridir Emir Sultan Camii. 1366-1429 yılları arasında Yıldırım Beyazıt'ın kızı Hundi Fatma Hatun tarafından yaptırılmıştır. Hundi Fatma Hatun, eşi Emir Sultan [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 21 Mayıs 2013, Salı - Yorum Sayısı : 1
Oylat Vadisi
Oylat Vadisi
İnegöl'ün oksijen deposu köşelerinden biridir Oylat. Kaplıcaları, derelerin oluşturduğu çağlayanları, yeşillikleri görülmeye değerdir. Oylat Vadisi, gürgen, meşe, çam, çınar ve ıhlamur ağaçlarıyla kaplı büyük bir ormana sahiptir. Ruhunuzu ve bedeninizi [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 14 Mayıs 2013, Salı - Yorum Sayısı : 1
Tirilye Evleri
Tirilye Evleri
Bursa'nın tarih kokan köşelerinden biridir Tirilye. Mudanya ilçesine bağlıdır ve ilçe merkezine 11 km uzaklıktadır. Mudanya otel fiyatlarını internet üzerinden araştırıp kısa bir tatil için Mudanya otellerinde konaklayabilirsiniz. Çıkacağınız tatilde [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 9 Mayıs 2013, Perşembe - Yorum Sayısı : 2
Mudanya Kemerli Kilise
Mudanya Kemerli Kilise
Mudanya'nın Tirilye mevkiinde bulunan Kemerli Kilise, şehrin tarihine tanıklık etmiş yapılardan biridir. Panagia Pantobasillissa Kilisesi olarak bilinen bu tarihi eserin bir diğer bilinen adı Resimli Kilise'dir. Resimli Kilise denmesinin sebebi [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 2 Mayıs 2013, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Hilmiye Köyü
Hilmiye Köyü
İnegöl'deki Oylat Çayı'nın doğusunda bulunan Hilmiye Köyü, ahşap ve kerpiçten yapılan evleriyle, kendine sakladığı doğasıyla görülmesi gereken yerlerden biridir. Oylat ile Hilmiye Köyü arası yaklaşık olarak 20 km mesafe vardır. [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 2 Mayıs 2013, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Oylat Pazarı
Oylat Pazarı
Oylat genellikle sadece dinlenmek için tatil isteyenlerin tercih ettiği bölgelerden biridir. Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı olan bu huzurlu noktada gezilecek çok bir yer bulunmuyor. Oylat Mağarası ve Oylat Şelalesi dışında… [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 2 Mayıs 2013, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Orhangazi Camii
Orhangazi Camii
Bursa'nın dini yapıları arasında bulunan Orhangazi Camii, II. Osmanlı Sultanı Orhan Bey tarafından inşa ettirilmiştir. 1339 yılında inşa edilen caminin yapımında yığma taş, kesme taş ve tuğla kullanılmıştır. Orhangazi Camii'nin [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 28 Ocak 2013, Pazartesi - Yorum Sayısı : 0
Uludağ Milli Parkı
Uludağ Milli Parkı
Özellikle kış turizminde önemli bir yeri vardır Uludağ'ın. Kış aylarında yerli ve yabanı turistler tarafından sürekli ziyaret edilir. Bursa'nın doğal güzellikleri arasındaki Uludağ tatilinizde, sizleri Uludağ Milli Parkı'na davet ediyoruz. [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 24 Ocak 2013, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Merinos Parkı
Merinos Parkı
Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Merinos Parkı, adeta şehrin oksijen deposudur. Kültürpark'tan sonra şehrin en büyük parkı olan Merinos, 252 bin 500 metrekarelik bir yeşil alanda kurulmuştur. İçerisinde 81 çeşit 2500 [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 13 Aralık 2012, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Geruş Sinagogu
Geruş Sinagogu
Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Geruş Sinagogu, II. Selim döneminde Yahudilerin dini ibadet yeri olarak yapılmıştır.16. yüzyıl başlarında inşa edilen Geruş Sinagogu, Sakarya Caddesi'ndedir. Geruş ismi İbranice'de “'kovulmuş, sürgün edilmiş”' anlamına [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 2 Kasım 2012, Cuma - Yorum Sayısı : 0
Botanik Park
Botanik Park
Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Botanik Park, bol oksijenli yeşil doğasının zenginliğine sizleri davet ediyor. Soğanlı Botanik Parkı içerisindeki dinlenme alanları ve spor aktivitelerini gerçekleştireceğiniz alanları türlü türlü, rengarek bitkiler eşliğinde [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 5 Ekim 2012, Cuma - Yorum Sayısı : 1
Reşat Oyal Parkı
Reşat Oyal Parkı
Bursa'nın vazgeçilmez dinlenme alanlarındandır Reşat Oyal Kültür Parkı. Her yaşa hitap eden bir özelliği vardır. Çocuklar oyun parklarında günün tadını çıkarırken, gençler ve anne babalar için yürüyüş yolları, koşu parkurları [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 5 Ekim 2012, Cuma - Yorum Sayısı : 0
Ayvaini Mağarası
Ayvaini Mağarası
Doğal oluşumlu ve kendine özgü bir yapısı olan Ayvaini Mağarası, Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bulunmaktadır. Ayvaini Mağarası aynı zamanda Türkiye'nin en uzun ikinci mağarası konumundadır. Bursa'nın güzellikleri arasında yer alan mağaranın [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 25 Eylül 2012, Salı - Yorum Sayısı : 0
Yenişehir Şemaki Evi Müzesi
Yenişehir Şemaki Evi Müzesi
Bursa'nın Yenişehir ilçesinde bulunan Yenişehir Şemaki Evi Müzesi, il merkezine 55 kilometre uzaklıktadır. İran'dan gelen Şemaki ailesi tarafından yapılan ev 18. yüzyıla aittir. Günümüzde müze değeri taşıyan ve ziyarete açık [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 13 Eylül 2012, Perşembe - Yorum Sayısı : 1
Bursa Koza Han
Bursa Koza Han
Bursa'nın tarihinde önemli bir yere sahip olan Bursa Koza Han, turistlerin ziyaret ettiği ilk yerler arasındadır. 1491 yılında ll.Beyazıt tarafından yaptırılan Bursa Koza Han'ın Bursa ünlü ipek kumaşlarıyla bir bağlantısı [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 27 Ağustos 2012, Pazartesi - Yorum Sayısı : 1
Ağlayan Çınar
Ağlayan Çınar
Bursa'nın Gölyazı beldesinde bulunan Ağlayan Çınar, oldukça ünlü bir noktadır ve yıl içerisinde fazlasıyla ziyaret edilmektedir. 730 yıllık bir geçmişten günümüze gelen Ağlayan Çınar, kanlı gözyaşlarıyla bilinir; fakat gözyaşı olarak [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 2 Ağustos 2012, Perşembe - Yorum Sayısı : 1
Keramet Kaplıcaları
Keramet Kaplıcaları
Bursa'nın doğal yapı taşlarından biri olan Keramet Kaplıcaları, aynı adı taşıdığı Keramet Köyü'nde bulunmaktadır. Doğal bir sıcak su kaynağında çıkan açık gölet vardır ve 1-2 metre arasında değişen bir derinliği [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 4 Temmuz 2012, Çarsamba - Yorum Sayısı : 0
Nikaia Antik Kenti
Nikaia Antik Kenti
Bursa İznik'de bulunan Nikeia Antik Kenti İlkçağ döneminde kurulmuştur ve İ.Ö. 4. yüzyılda yıkılmış bir kenttir. İsmini Lysimakho'un eşinden almıştır fakat Roma döneminde Hellenleşmiş halkı bu ismi tanrılara bağlamıştır. Burada [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 20 Haziran 2012, Çarsamba - Yorum Sayısı : 0
İznik Kalesi
İznik Kalesi
İznik Gölü'ne yakın olan ve aynı adı taşıyan İznik Kalesi'nin tarihi İ.Ö. 258'li yıllara kadar dayanmaktadır. Üç ana kapısı olan kalenin uzunluğu 4 bin 970 metredir ve yüksekliği yaklaşık olarak [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 18 Haziran 2012, Pazartesi - Yorum Sayısı : 0
Softaboğan Şelalesi
Softaboğan Şelalesi
Tıpkı Saitabat Şelalesi gibi Uludağ'ın oluşturduğu Softaboğan Şelalesi, Bursa'nın doğal zenginliği içerisinde yer almaktadır. Bursa Ovası'nın tümünü gözler önüne seren Bakacak mevkiinden aşağılara inildikçe kendini göstermeye başlıyor. Aşağı indikçe sizi, [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 18 Haziran 2012, Pazartesi - Yorum Sayısı : 0
Oylat Şelalesi
Oylat Şelalesi
Marmara bölgesinin en bilindik yeri olan Oylat Şelalesi, Bursa'nın İnegöl ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Aynı zamanda Oylat kaplıcalarına bağlı olan şelale, bir tatil köyü şelalesi özelliğinin yanı sıra kanyon ve mağaradan [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 18 Haziran 2012, Pazartesi - Yorum Sayısı : 4
Saitabat Şelalesi
Saitabat Şelalesi
Bursa'da bulunan Saitabat Şelalesi, Uludağ'ın oluşturduğu ve göz kamaştıran bir güzellikte kendini göstermektedir. Kestel ilçesinin sınırları içerisindedir ve Derekızık Köyü'ne sadece 3 kilometre uzaklıktadır. Yeşil çimenler arasında ve çevresini çınar [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 18 Haziran 2012, Pazartesi - Yorum Sayısı : 0
İznik Gölü
İznik Gölü
Türkiye'nin 5. büyük gölü özelliğini taşıyan İznik Gölü, Bursa'nın sınırları içerisinde yer alıp, antik çağda Askania adı ile anılmaktaydı. Günümüzde kullanılan ismi ise kıyısında konumlanmış olan İznik ilçesinden alır. 298 [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 13 Haziran 2012, Çarsamba - Yorum Sayısı : 0
Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi
Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi
Bursa'da bulunan Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi, Merinos Parkı'nın içinde bulunmaktadır. Teknik yapısıyla; kültürel, bilimsel, sosyal etkinliklerinin gerçekleştirildiği önemli kongre merkezlerinden biridir. Kapasitesi 1800 kişiliktir ve bunun yanı sıra Türkiye'nin [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 24 Mayıs 2012, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
İnegöl Ormanları
İnegöl Ormanları
Bursa'nın zenginliklerinden olan İnegöl Ormanları sizi farklı diyarlara götürmek için hazır. Çevresine konumlanmış köyleriyle ayrı bir havası olan ormanlar, Uludağ'ın kuzeydoğu eteklerine doğru uzanmıştır. Mezit Köyü'ne kadar çam ormanlarıyla kaplı [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 23 Mayıs 2012, Çarsamba - Yorum Sayısı : 1
Sansarak Kanyonu
Sansarak Kanyonu
Geziniz sırasında hiç durmadan yeni yerler keşfetmek ister misiniz? O halde Sansarak Kanyonu sizi sabırsızlıkla bekliyor. Sansarak Kanyonu, Bursa'ya bağlı bir ilçe olan İznik'te yer almaktadır ve keyifli zaman geçirebileceğiniz [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 22 Mayıs 2012, Salı - Yorum Sayısı : 0
Ulubat Gölü
Ulubat Gölü
Bursa'da bulunan Ulubat Gölü, deniz seviyesinden 8-9 metre yükseklikte olup il merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Göl üçgen biçimindedir ve mevsimlere göre alanında değişiklik göstermektedir. 1993 yılında gölün güney ve [Yazının Devamı]

Habibe Tokgöz - 15 Mayıs 2012, Salı - Yorum Sayısı : 0
Oylat Mağarası
Oylat Mağarası
Bursa'nın İnegöl ilçesine 17 Km. mesafede yer alan Hilmiye köyündeki Oylat Mağarası, ülkemizin üçüncü büyük mağarası olması ile önemlidir. Toplam 665 mt. uzunluğundaki mağara günümüzde ziyarete açıktır. Oylat Kanyonu'nun bitiş noktasında, [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 2 Şubat 2011, Çarsamba - Yorum Sayısı : 2
Oylatta Ne Yenir
Oylatta Ne Yenir
Oylat, tertemiz havası, şifalı suları ile yılın her dönemi ülkenin her köşesinden hatta yurt dışından misafirlerini kabul etmektedir. Bu cennetten köşede, yemek için bir çok seçenek vardır. Benim favori yemeğim, kiremitte [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 31 Ocak 2011, Pazartesi - Yorum Sayısı : 0
Mudanya Hasanpaşa Hamamı
Mudanya Hasanpaşa Hamamı
400 yıllık tarihi olan Hamam, Mudanya'da ki eski yapılar içerisinde günümüze kadar ulaşabilen nadir eserlerdendir. Mudanya'nın Hasanbey Mahallesinde yer alan Hamam, kamulaştırılarak Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek kültür merkezi olması planlanmaktadır. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Mudanyada Denize Girilen Yerler
Mudanyada Denize Girilen Yerler
Mudanya, Bursa'ya en yakın deniz kıyısı olması nedeniyle, Bursalılar'ın yazlıklarının yoğun olarak yer aldığı bir tatil bölgesidir. Yaz aylarında halka açık olan sahil oldukça ilgi görmektedir. Mudanya Halk Plajı dışında, Zeytinbağı, [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 2
Mudanyada Alışveriş
Mudanyada Alışveriş
Mudanya'dan bölgeye özel, zeytin, zeytinyağı, zeytinyağından yapılan sabunları, bölgede yetiştirilen üzümlerden yapılan şarapları satın alabilirsiniz. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Mudanyada Ne Yenir
Mudanyada Ne Yenir
Mudanya, deniz kıyısında olması, ülkemizin en önemli zeytin yetiştiren şehirlerinden biri olması nedeniyle, özellikle deniz ürünleri ve zeytinyağlı yemekleri ile ünlenmiş turistik bir şehirdir. Mübadele öncesi şehirde yaşayan Rumlar ve Girit'ten [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Mudanya Zeytinbağı Kapanca Limanı
Mudanya Zeytinbağı Kapanca Limanı
Mudanya Kapanca Limanı, bölgede konumu ile önemli olan Zeytinbağı'nda inşa edilmiştir. Yapım tarihi hakkında kesin bilgi olmamakla birlikte, kullanıldığı dönemde bölgede ticaretin yoğun olarak yapıldığı ve limanın özellikle Bizans İmparatorluğu'na, [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Mudanya Zeytinbağı Taş Mektep
Mudanya Zeytinbağı Taş Mektep
1909 yılında inşa edilmiş olan yapı, 1924 yılında kadar Mudanya, Zeytinbağı'nda yaşayan Rum ailelerin çocuklarına eğitim vermiştir. 1924 yılında Kazım Karabekir Paşa tarafından, öksüz ve yetimlerin eğitim aldıkları bir okula çevrilmiştir. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Mudanya Zeytinbağı Dündarevi
Mudanya Zeytinbağı Dündarevi
Kilise olarak inşa edilen yapı, mütareke sonucunda Mudanya ve Zeytinbağı'ndan ayrılan Rumlar'dan sonra özel mülk olarak kullanılmaya başlanmıştır. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Mudanya Zeytinbağı Fatih Cami
Mudanya Zeytinbağı Fatih Cami
1560 yılında inşa edilen Kilise iken adı Aya Tadori olan yapı, sonradan camiye dönüştürülmüştür. Mudanya, Zeytinbağı gezisinde ziyaret edilebilecek tarihi bir yapıdır. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Mudanya Kumyaka Taxiarchoi Kilisesi
Mudanya Kumyaka Taxiarchoi Kilisesi
Taxiarchoi Kilisesi, Mudanya'nın Hristiyanlık adına önemli, küçük, balıkçı köyü Kumyaka'da yer almaktadır. Günümüzde ziyarete açık olan Kilise, bakımsız ve kaderine terk edilmiş durumdadır. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Mudanya Dereköy Kilisesi
Mudanya Dereköy Kilisesi
Mudanya Dereköy'de Rumların yaşadığı dönemde 19.yy.'da yapıldığı tahmin edilmektedir. Kilise yapımında kullanılan alçı ve ahşap malzemeleri ile önemlidir. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 1
Mudanya Apostoloi Kilisesi
Mudanya Apostoloi Kilisesi
Mudanya'nın Aydınpınar Köyü'nde yer alan 18.yy.'da, Bursa Metropoliti döneminde yapılmış bir kilisedir. 1922 yılında camiye çevrilen kilise 1980 yılına kadar cami olarak kullanılmıştır. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Mudanya Şehitler Anıtı
Mudanya Şehitler Anıtı
Mudanya İskelesi yanında, Kurtuluş Savaşı'nda şehit olan 9 kahraman için yapılan bu anıt, Mudanya gezisinde ziyaret edilecek yapılardandır. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Mudanya Tahir Paşa Konağı
Mudanya Tahir Paşa Konağı
18.yy.'da inşa edilmiş olan konak, Mudanya'da günümüze kadar gelebilmiş, yapıldığı dönemin özelliklerini en iyi şekilde taşıyan konaklardan olması nedeniyle önemlidir. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Mudanya Rum Mahallesi
Mudanya Rum Mahallesi
Mudanya'nın şimdiki adıyla Halitpaşa Mahallesi, İtalyan mühendis Piçiretu tarafından planlanmış, eski sokakları, konakları ve muhteşem mimarisi ile ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Bu mahallede tüm sokaklardan deniz rahatlıkla görülebilmektedir. Mütarekeden sonra [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 13 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Yeşil Camii
Yeşil Camii
İznik'in sembolü olan cami ismini yeşil çinili ve tuğlalı minaresinden almıştır. Yapımına 1378 yılında Çandarlı Hayrettin Paşa başlamış ölümü üzerine oğlu Ali paşa 1391 yılında tamamlamıştır. [Yazının Devamı]

Özgür Yazıcı - 6 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Hamzabey Türbesi
Hamzabey Türbesi
Hamzabey Camii'nin yanında yer alır. 1461 yılında yaşamını yitiren Hamza Bey'in mezarı bulunmaktadır. [Yazının Devamı]

Özgür Yazıcı - 6 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Kara Mustafa Paşa Türbesi
Kara Mustafa Paşa Türbesi
Hamzabey Camii'nin bahçesinde bulunur. Kara Mustafa paşa'nın sandukası dışında dört tane daha sanduka yer alır. [Yazının Devamı]

Özgür Yazıcı - 6 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Şehzade Mahmut Türbesi
Şehzade Mahmut Türbesi
Muradiye Camii'nin bahçesinde bulunur, 1506 yılında Bülbül Hatun tarafından oğlu Şehzade Mahmut için yaptırılmıştır. [Yazının Devamı]

Özgür Yazıcı - 6 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Hatuniye Türbesi
Hatuniye Türbesi
Muradiye Camii'nin bahçesinde yer alır, II. Mehmet'in annesi Hüma Hatun için 1449 yılında yaptırılmıştır. [Yazının Devamı]

Özgür Yazıcı - 6 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Orhan Gazi Türbesi
Orhan Gazi Türbesi
1854 depreminde tümüyle yıkılan türbe Sultan Abdülaziz tarafından 1863 yılında tekrar inşa edilmiştir, bizans kilisiesinin üzerinde kurulmuş olduğu için zeminde mozaikler mevcuttur. [Yazının Devamı]

Özgür Yazıcı - 6 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Osman Gazi Türbesi
Osman Gazi Türbesi
Orhan Gazi Türbesinin hemen yanında yer alan bu türbeye Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Bey gömülüdür. Gümüşlü Kümbet olarak ta tanınan ve bir Bizans şapelinin üzerine inşa edilen bu türbe 1801 [Yazının Devamı]

Özgür Yazıcı - 6 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Emir Sultan Türbesi
Emir Sultan Türbesi
Emir Sultan Camii yanında bulunan türbe sekizgen planlıdır. Yoğun bir ziyaretçi trafiği vardır. Emir Sultan, karısı, oğlu ve iki kızının gömütleri vardır. [Yazının Devamı]

Özgür Yazıcı - 6 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
Yıldırım Türbesi Bursa
Yıldırım Türbesi Bursa
1406 yılında Yıldırım Bayezid'in oğlu Süleyman Şah tarafından yaptırılan türbe Yıldırım Külliyesinin içinde yer almaktadır. Osmanlı mimarisinin ilk revaklı türbesidir. [Yazının Devamı]

Özgür Yazıcı - 6 Ocak 2011, Perşembe - Yorum Sayısı : 0
İznik Ayasofya Müzesi
İznik Ayasofya Müzesi
İznik Ayasofya Müzesi, İznik şehir merkezinde yer almaktadır. Osmanlı'nın şehri fethiyle camiye dönüştürülen kilisede, Hıristiyanlıkla ilgili önemli kararların alındığı 7. konsül 787 yılında toplanmıştır. 2007 yılında restorasyon çalışmalarına başlanmıştır. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 31 Aralık 2010, Cuma - Yorum Sayısı : 0
Mudanya Mütareke Evi
Mudanya Mütareke Evi
Mudanya Mütareke Evi, Kurtuluş Savaşı'nın sonlandığı, Mudanya Mütarekesi'nin imzalandığı tarihi binadır. İki katlı binanın ilk katında, İsmet İnönün'nün çalışma odası, mütareke görüşmelerinin yapıldığı salon, üst katta, İsmet İnönü ve yaverlerinin [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 31 Aralık 2010, Cuma - Yorum Sayısı : 0
Cumalıkızık Etnoğrafya Müzesi
Cumalıkızık Etnoğrafya Müzesi
Bursa, Yıldırım, Cumalıkızık köyünde yer alan Cumalıkızık Etnoğrafya Müzesi'nde etnografik eserler sergilenmektedir. [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 31 Aralık 2010, Cuma - Yorum Sayısı : 0
Bursa Arkeoloji Müzesi
Bursa Arkeoloji Müzesi
1972 yılında, 1904 ve 1972 yılları arasında toplanan eserlerin sergilenmeğe başlandığı müzede, Bithynia ve Mysia bölgelerinde çıkartılmış eserler ve Anadolu'nun farklı bölgelerinden getirilen diğer kültürlere ait eserler sergilenmektedir. Müze Reşat [Yazının Devamı]

Ordinaryus Tatilyus - 31 Aralık 2010, Cuma - Yorum Sayısı : 0
Bursa Ulu Camii
Bursa Ulu Camii
Yıldırım Bayezid tarafından Bursa'da 1396-1400 yılları arasında yaptırılan Ulu camii aslen zaviye olarak yapılmasına karşın çok ayaklı cami şemasının en klasik ve anıtsal örneği sayılır. 2 minaresi ve 20 kubbesi [Yazının Devamı]

Özgür Yazıcı - 31 Aralık 2010, Cuma - Yorum Sayısı : 2
Ördekli Hamamı
Ördekli Hamamı
Bursa'da Osmanlı döneminde yapılan hamamlar arasında en büyüğüdür. Yapımına Yıldırım Beyazıd döneminde başlanan Ördekli Hamamı 1400 yılında tamamlanmıştır. Hamam, şu an kültür merkezi olarak hizmet vermektedir. Vaktiyle ipek yolu üzerindeki [Yazının Devamı]

Firari Firarda - 30 Kasım 2010, Salı - Yorum Sayısı : 0
Yeşil Türbe
Yeşil Türbe
Bursa'nın simgelerinden olan Yeşil Türbe, 1421 yılında Yıldırım Bayezid'in oğlu olan Sultan Mehmet Çelebi tarafından inşa edilmiştir. Çeşitli zamanlarda restorasyona uğrayan türbe restorasyon sürecinde düşen ya da tahrip olan çinilerin yenilenmesi [Yazının Devamı]

Özkan Hacıoğlu - 29 Kasım 2010, Pazartesi - Yorum Sayısı : 0
Bursa Kapalı Çarşı
Bursa Kapalı Çarşı
Bana göre Bursa seyahatinde mutlaka görülmesi gereken yer Bursa Kapalı Çarşı. Bursa'nın merkezi yeri Heykel semtinde yer alan kapalı çarşının etrafı da zaten birçok görülesi yere yakın. Çarşıda küçük bir [Yazının Devamı]

Firari Firarda - 10 Haziran 2010, Perşembe - Yorum Sayısı : 5
Oylat ve Oylat Kaplıcaları
Oylat ve Oylat Kaplıcaları
Türkiye'de kaplıca turizmi için tavsiye edeceğim yerlerin başında Oylat geliyor. oylat hem doğal güzellik hem de şifalı suları bakımından öne çıkıyor. Bursa İnegöl'den Eskişehir yönüne doğru giderken yaklaşık 10. kilometreden [Yazının Devamı]

Firari Firarda - 6 Haziran 2010, Pazar - Yorum Sayısı : 0
Altıparmak Caddesi
Altıparmak Caddesi
Bursa Merkez'de yer alan Altıparmak Caddesi, şehrin en hareketli noktalarından biri. İsminin nereden geldiği bilinmeyen cadde trafiğe açık olsa da, İstanbul'daki İstiklal Caddesi havasındadır. Altıparmak Caddesi'nin bir ucu Çekirge'ye, diğer [Yazının Devamı]

Mehmet Kanlı - 7 Eylül 2009, Pazartesi - Yorum Sayısı : 2
Mudanya Yemekleri
Mudanya Yemekleri
Mudanya; Rum, Osmanlı ve Anadolu mutfağının harmanlandığı zengin bir yemek kültürüne sahiptir. Girit lezzetlerinin daha baskın olduğu Mudanya'da tatmanızı önerdiğimiz birçok lezzet var. Kabak kızarma, ebegümeci, zeytin salatası, semizotu salatası, [Yazının Devamı]

Aysel Koç - 7 Temmuz 2009, Salı - Yorum Sayısı : 0
Mudanya Şarapları
Mudanya Şarapları
Mudanya'nın Işıklı Köyü'nde butik şarap üretimi yapılmaktadır. Bursa ve Mudanya'nın ünlü restoranlarında bu şarabı bulabilmeniz mümkün. Mudanya'da üretimi yapılan bu şarap İzmen markası ile şarap severlere sunulmakta. Tatil dönüşü Mudanya [Yazının Devamı]

Servet Çetin - 7 Temmuz 2009, Salı - Yorum Sayısı : 0
Tirilyede Yemek Yenilecek Yerler
Tirilyede Yemek Yenilecek Yerler
Mudanya-Tirilye, zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Tirilye'de özellikle barbunya, balık ve zeytinyağlı yemekleriyle ön plana çıkmaktadır. Deniz ürünlerinin yoğun bir şekilde tüketildiği Tirilye'de özellikle balık köftesi ve balık kokoreç yemenizi öneririz. [Yazının Devamı]

Pınar Bilge - 21 Haziran 2009, Pazar - Yorum Sayısı : 5
 
 
En Çok Beğenilen Oteller
 
En Çok Yorumlanan Oteller
 
En Çok Beğenilen Mekanlar
 
 
 
Ormanlarla kaplı bir zirvede, keyifli bir gün geçirmek için Kartepe Otelleri hakkında bilgi edinin.

Yılın yorgunluğunu, sıcak kaplıca havuzlarında atmak istiyorsanız Afyon Termal Otelleri hakkında bilgi edinin.

Marmara’nın yeşil mavi rotasında tatil yapın, Yalova Termal Otelleri hakkında bilgi edinin.

Seyahat Tüyoları